En son içerikler

Kere Okundu

İşte Telefonla Neden Uyumamamız Gerekir! - Telefonla Uyumak Zararlı Mı?

27.05.2017 Tarihinde eklendiCep telefonları radyasyona sahiptir, uçakta onları kapatmanız istenecektir. Bu yüzden onları yastığınızın altına koyarsanız beyniniz ve vücudunuz yüksek derecede tehlika altına girer. Zararlı radyasyonların sağlığınıza zarar verebileceğini hiç unutmamalısınız. Eski zamanlarda, 2011'de Dallas'taki bir CBS üyesi, beynimizi ne kadar etkilediğini gösteren bir makale yayınlamıştır. Yastık altında telefonla uyumak oldukça çok yaptığımız şeylerden bir tanesi. Peki yastık altında telefonla uyumak ne gibi zararlara yol açar? Bunu hiç düşündünüz mü? Bence hayır. Yastık altında telefonla uyumak bir çok zarara yol açtığı gibi uykunuzunda verimsiz geçmesini sağlar. Yastık altında telefon bulundurmak sağlığınıza zararlıdır. Telefonla uyumak zararlımı soruları sıkla sorulan sorulardan bir tanesidir. Telefonla uyumak zararlıdır ve zararları kalıcıdır. Telefonla uyumak neden zararlı? Çeşitli radyasyonlara mağdur kalan beyninizi düşünün. Şimdi, ben size soruyorum; Telefonla uyumak zararlı mı? Aşağıda telefonu yastığın altına koyup uyuyunca neler olacağını sıraladık. Bu sayede Telefonu yastığın altına koyup uyuduğunuzda zararlımı yoksa zararsızmı olduğunu anlayabileceksiniz. Telefonla aynı odada uyumanın zararlarını da merak edebilirsiniz. Telefonla aynı odada uyumanın zararları yastık altına koyarak uyumaktan az olsa da yinede zararları vardır.Zararlı radyasyonlar
Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Halk Sağlığı Okulu Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi direktörü Dr. Joel Moskowitz, çocukların telefonlarıyla yastıklarının altında uyumasına izin vermeyi şiddetle kınamıştır. Ceplerinde taşımanında üreme sistemlerine zarar verdiği ve mümkun oldukça telefonları çocuklardan uzak tutulmasını öneriyor.


Günlük Gazeteler
Günlük gazetede ki makaleler, cep telefonlarından gelen ışığın ve radyasyonun uyku bozukluklarıyla ilişkili olduğunu doğruladı. Özellikle, bir mesaj aldığınızda veya bir çağrı aldığınızda, uykunuzu da bozacaktır, dolayısıyla bunun faydası nedir?  


Bir kızın yaşadığı şeye bakın;
Huffington geçtiğimiz günlerde bir cep telefonunun 13 yaşındaki Arel Tolfree yastığı altında alev aldığı ve neyse ki olaydan zarar görmediğini bildiren bir yazı yayınlamıştı. Bu nedenle, cep telefonunuzdan uzak uyumanızınne kadar önemli olduğu görülüyor.Cep telefonlarının size zarar vermesini önlemek için;
Bir Bluetooth veya kulaklıkla serbest konuşma tertibatı kullanmak, telefonun kafadanızdan uzaklaştığı sürecesürece SAR seviyelerini azaltabilir. Ayrıca, bir cep telefonu satın alırken düşük radyasyon seviyeleri tercih ederek düşük SAR seviyesine sahip bir telefon alabilirsiniz.


Arama Anahtar Kelimeleri 

telefon uçak modundayken radyasyon yayar mı,

telefonu yatarken uçak moduna almak,

telefonu başucuna koymanın zararları,

telefonla aynı odada uyumanın zararları,

telefonu yastığın altına koyup uyuyunca ne olur,

telefonu yastığın altına koymanın zararları,

telefon uçak modundayken alarm çalar mı,

telefonun üstüne oturmak, 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder