En son içerikler

Kere Okundu

Horlamayı Durdurmaya Yardımcı Olacak 5 Yiyecek! Horlamaya Ne İyi Gelir?

16.05.2017 Tarihinde eklendi

Hepimiz bazı yorgun düştüğümüz zamanlar horladık, ancak bazılarımız için bu sıklıkla olur, gece yarısı eşinizin uykusunu bölmenize, rahatsız edici olmaya ve uykunuzu almamanıza neden olur. Horlayarak uyumak, sadece eşinizi rahatsız etmez, uyku miktarını ve kalitesini bozmakla birlikte, aynı zamanda gündüz yorgunluğuna, huzursuzluğa ve artan sağlık problemlerine neden olabilir. Yatağınızda ki ortaktan ayrı odalarda yatmak yerine horlamadan kurtulabileceğiniz diyetlere göz atın.

#1Yaklaşık olarak nüfusun yarısı horlamaktadır ve şaka yaptığı bir şey olsa da, horlama hayatınıza ciddi bir kıvrım getirebilir. Horluyorsanız ve yalnız yaşıyorsanız bu sizi etkilemiyor gibi görünebilir. Fakat sabah uyandığınızda uykusuzluğun ve sağlık problemlerinin genel kaynağı horlamandır.

Horlama, uyku esnasında burnunuzdan ve boğazınızdan rahat hava alamadığınızda gerçekleşir. Bu, çevredeki dokuları titreştirir, bu da tanıdık horlama sesini üretir. Horlama yapan kişilerin sıklıkla boğazları ve burun dokuları ya da titremeye eğilimli "disket" dokusu var. Dilinizin konumu da pürüzsüz nefes alma yoluna girebilir.

İyi haber, horlamayı durdurmak için yapabileceğiniz çok şey var. Biraz sabırlı olmak, küçük bir dedektif çalışması yapmak ve farklı çareler denemek, sorunları gidermek için hazırlanın. Muhtemelen horlaman geceleri ortadan kaybolmayacak, ancak direnin. Küçük bir ekip çalışmasıyla siz ve eşiniz birlikte gürültülü gecelerle savaşabilirsiniz.

Neden insanlar horluyor?Horlama, bir kişi uyurken nefes almaya çalıştığında neden olan bir kıkırdak sesi veya sersemletici sesdir. Dilinizi kestiğinizde boğaz, yumuşak damak ve uvula, bademciklerinize ve adenoidlere karşı titreşir. Bu, uykunuzu bozacak yüksek horlamalara neden olabilir. Uyurken hava yollarınız daha rahat ve dar olur ve bu hava yollarınızdaki hava basıncını etkiler ve bu da dokuların titreşmesine neden olur.

Tatlı (Bal)

Zerdeçal şu anda süper yiyecek türü olarak görülüyor. Neredeyse her şeye ilave edildiğinde, bağışıklık sistemini artırmaya ve hatta daha hızlı kilo vermeyi garanti altına alabilir. Her ne kadar birinin zerdeçhere bağlı olduğu iddia edilen tüm kazançlardan kefil olamasa da, araştırmalar horlamacılar için olumlu etkisini doğruladı. Ürünün farklı tatları hava yollarının daralmasına neden olabilecek herhangi bir dekonjestan temizlemeye yardımcı olur. Buna ek olarak, zerdeçal bir anti-inflamatuar bal gibi işlev görür. Dolayısıyla, geçiş yolunun şişmesi, bu belirli ürün kullanılarak giderilebilir veya hafifletilebilir. Bununla birlikte, zerdeçhti bulmakta zorluk çekiyorsanız, yakın kuzeni zencefilini düşünebilirsiniz. Botanik olarak birbirleriyle ilişkili olan zencefil, boğazı söküp geçidin herhangi bir şişmesini azaltarak hemen hemen aynı şekilde çalışır.

Bal, bin yıllar boyunca içecekleri tatlandırmak için ve tıpta da kullanılmıştır.
Bir horlama yardımı olarak uygun hale getiren iki ana özelliği vardır; Anti-inflamatuar ve yağlayıcı.
İlki hava yollarındaki şişmeyi azaltır, böylece uykunuz boyunca açık kalmasını sağlar. İkincisi, horlama sesinden sorumlu doku titreşimini azaltır.

Yemenize bal eklenmesi zor olmamalı. Bitki çayına ya da sıcak suya ekleyebilir ve yatmadan önce içebilirsiniz. Alternatif olarak, yüksek şeker konsantrasyonunu düşünmüyorsanız, yatmadan önce bir kaşık alabilirdiniz.

SütBunu büyük annenizden duymuş olabilirsiniz. Burada size tam olarak uyulduğunu söylemek için geldik: Süt ve süt ürünleri balgam üretimini arttırıyor. Süt, peynir, yoğurt ve dondurmanın hepsinin bu etkisi olabilir ve her zamankinden daha çok horlamanıza neden olabilir. Bu ürünleri tamamen önleyemiyorsanız, onları sabahın sadece ilk saatinde deneyin, bu nedenle yatmadan önce işler eşitlenir.

zerdeçal


Zerdeçal şu anda süper yiyecek türü olarak görülüyor. Neredeyse her şeye ilave edildiğinde, bağışıklık sistemini artırmaya ve hatta daha hızlı kilo vermeyi garanti altına alabilir. Her ne kadar birinin zerdeçal'a bağlı olduğu iddia edilen tüm kazançlardan kefil olamasa da, araştırmalar horlamacılar için olumlu etkisini doğruladı. Ürünün farklı tatları hava yollarının daralmasına neden olabilecek herhangi bir dekonjestan temizlemeye yardımcı olur.

Buna ek olarak, zerdeçal bir anti-inflamatuar bal gibi işlev görür. Dolayısıyla, geçiş yolunun şişmesi, bu belirli ürün kullanılarak giderilebilir veya hafifletilebilir. Bununla birlikte, zerdeçal bulmakta zorluk çekiyorsanız, yakın kuzeni olan zencefili de düşünebilirsiniz. Botanik olarak birbirleriyle ilişkili olan zencefil, boğazı söküp geçidin herhangi bir şişmesini azaltarak hemen hemen zerdeçal ile  aynı şekilde çalışır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder