En son içerikler

Kere Okundu

Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin 10 İpucu! Kusursuz Cildin Sırları!

6.05.2017 Tarihinde eklendi
Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin 10 İpucu!

#1 Kavramlar

Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin 10 İpucu!

Hem beden hem de ruhtan oluşuruz. Bu, görünür dış katmanın ötesinde cildimizin hayat ve aktivite dolu olduğu anlamına gelir! Cilt Vücudumuzun herhangi bir parçası gibi bir organdır ve sağlıklı ve besleyici tutulması gerekir. Günümüzde mevcut birçok güzellik tedavisi, fiziksel ihtiyaçları ele alır, ancak cildinizin her hücresini nasıl ışıltı enerji ve parlaklık ile birleştirebileceğimizin sırlarını açıklamaz.

Cilt probleminin ortak nedenleri:

Yaş
Stres
Sigara içme, alkol, uyuşturucu bağımlılığı ve yanlış yiyecek alışkanlıkları gibi sağlıksız yaşam stili uygulamaları
Vücuttaki hormonal değişiklikler
Yanlış sindirim
Bununla birlikte, Parlayan Cilt için birçok Doğal Güzellik İpuçları vardır ve cildin temizlenmesine ve canlandırılmasına yardımcı olur.


# 2 Burun Kabuğu

Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin 10 İpucu!

Siyah noktalarının bir kısmını temizlemeye yardımcı olması için bu kullanışlı burun şeritlerinden birini yapmak için, sadece 1 Tbs Jelatin ve 1 Süt gerekli. Bir macun oluşturana kadar birleştirin. Bunu burnunuza uygulayın, kurumasına izin verin ve soyun!

# 3 Maskeler

Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin 10 İpucu!

Etkili yüz maskeleri olarak kullanılabilen pek çok doğal ürün kombinasyonu vardır.

Yatmadan önce: Bir domatesle 2 çorba kaşığı sütü birleştirerek, uyumadan önce yüzünüzü tazeleyecek bir maske hazırlayın.
Yaşlanma Karşıtı: Bir yumurta ve bir çorba kaşığı Aloe Vera veya Aloe Vera suyunu karıştırın. Yaşlanma önleyici lekelenme için, aloe'yi 1 çorba kaşığı limon suyu için değiştirebilirsiniz.

# 4 Yüz Güzelliği için Yoga Uygulayın

Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin 10 İpucu!

Aşağı doğru eğilmişken, nefesinizi izlediniz mi? Nefesinizi verdiğinizde vücudunuzda ki toksinlerden kurtulursunuz. Yoga ve bilinçli nefes alma süreci, vücudun tamamının temizlenmesini hızlandırır ve yüzünüzde parıltı sağlayarak cildi yeniler ve enerjik bırakır.

# 5 Cildin Nemlenmesi

Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin 10 İpucu!

Vücudun içten ve dıştan nemlendirilmesi önemlidir. Yüzünüzü her gün iki kez yıkayın; yüzünüzü bundan daha fazla yıkamak kuruluk ile sonuçlanabilir. Cildin ürettiği doğal yağların beslenmesi ve kusursuz güzellik ve cilt bakımı sağlamaları gerekir. Yıkandıktan sonra yüzünüzü temizlemek için soğuk su kullanın; sıcak su gözenekleri açarak bakteri ve kirin içeriye girmesini sağlar.

# 6 Parlayan ciltler için doğal bir diyet uygulayın


Biz yediğimiz yiyeceklerden oluşuyoruz. Yani açıkçası taze, temiz, sulu gıdalar yemek cildimizi de canlandırıyor. Yeterli miktarda protein ve vitamin içeren dengeli bir beslenme, doğru zamanda doğru miktarda yenilen meyveler, yapraklı sebzeler tavsiye edilir. Parlayan ciltler için doğal bir diyet yolunu izleyin.

# 7 Masaj

Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin 10 İpucu!

Yüz maskesinin yanı sıra, güzellik ve gençliğin geliştirilmesine yardımcı olmak için yapabileceğiniz bir masaj da vardır. Parmak uçlarınızı kullanarak, yüzünüze küçük dokunuş hareketleri yapın. Yüzün merkezinden başlayın ve kulaklarınıza doğru ilerleyin ve yavaş yavaş aşağıya doğru ilerleyin.

# 8 Sivilce Bakımı

Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin 10 İpucu!

Uygun sivilce ve akne akrecisi, parlak cildi elde etmek için en önemli ipuçlarından biridir. Sivilcelerinizi patlatıp hemen kurtulabilirsiniz fakat, bu sadece yara, kızarıklık ve iltihaplanmayla sonuçlanır. Enfekte materyal daha fazla sivilceye neden olacak şekilde deriye doğru itilecektir! Dermisdeki iltihaplar (cildin iç tabakası) ve epidermis (cildin dış tabakası) lekeleri olarak adlandırılır.

Bu nedenle, sivilceleri patlatarak ortaya çıkan lekeler sivilcenin gitmesinden daha uzun süre alır. Sivilceler üç veya dört gün boyunca kalır, ancak parmakla dokunmalarının yol açtığı yaralar ömür boyu kalır. Hangisini yaşamak istediğinizi seçin. Sivilce için evde kullanılan ilaçları yan etkilerden kendinizi uzak tutmayı tercih edin.

# 9 Renk Dengesi

Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin 10 İpucu!

Kabarık gözler veya kırmızı ten ile mücadele etmek için ve onları gizlemek için makyajınızın zıt renkleri kullanabilirsiniz. Gözün altındaki pembe veya somon renkli kapatıcı, koyu halkaları gizlemek için en iyisidir; oysa yeşil, cildin doğal kızarıklıkla mücadele etmek için kullanılabilir.

# 10 C Vitamini Günlük Dozu Alın

Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin 10 İpucu!

Sağlıklı ve kusursuz ciltler için en önemli vitaminlerden biri de, cildin yaşlanmaya başlamasının önlenmesinde cildin zenginleşmesine yardımcı olan askorbik asit olarak da bilinen C vitamini. C vitaminin düzenli olarak alınması kollajen üretimini geliştirir, cildin parlaklığını arttırır, yaşlanmayı ve pigmentasyonunu önler ve cildin güneşin sert UV ışınlarından kaynaklanan hasardan kendini korumasını sağlar.

C vitamininin en iyi besin kaynakları arasında kuş üzümü, brokoli, guava, üzüm, kivi, çilek, limon, papaya ve tatlı patates bulunur. C vitamini takviyeleri ve kapsüller şeklinde de tüketilebilir. Besinlerin deri hücrelerine ve dokularına daha iyi taşınması için cildin kılcal damarlarını güçlendirir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder