En son içerikler

Kere Okundu

Sosyal Medya'da Paylaştığınız Fotoğraflar Hakkınızda Ne Söylüyor?

30.04.2017 Tarihinde eklendi


Facebook'ta yayınladığınız fotoğraflar kişiliğinizin doğru bir resmini çizebilir, ilk izlenimler üzerine yeni araştırmalar ortaya çıktı.

Çoğumuz Facebook ve Twitter'ın birilerinin gerçek hayatını yansıtmadığını düşünmek isterken, bazı açılardan kişilerin durum güncellemeleri kişiliği hakkında çok şey söylüyor. Çevrimiçi arkadaşlarınızın kişiliğini belirlemek için saatler harcamanızı öneririz, ancak sosyal medya güncellemeleri kişinin karakter özelliklerine hızlı bir genel bakış sağlayabiliyor. Hepimiz kendimizi sık sık bu durumda bulmakta; dolayısıyla Facebook, Twitter veya diğer medya platformlarında harcanan zamanın dışında bir şeyler elde edebilirsiniz.


ÖNSÖZ


İnsanlar, ezoterik müziklerden iş fırsatlarına, satın aldıkları yeni bir aygıta kadar çeşitli konularda yazılar yayınlarlar; buna inanır veya inanmazlar, bir kişinin sosyal medya hesaplarında paylaşmaya karar verdikleriyle çok şey anlayabilirsin.

Sosyal Medya üzerinden paylaştığınız herhangi bir şey o an aklınızdan geçenin başka kişiler tarafından nasıl yorumlanacağıdır. Farklı statüler ve farklı olan her şeyinizi paylaşma hissi. İşte bu sizi Çevrimiçi yapıyor.

# 1 Selfiler (Özçekimler)


Sosyal medya hesabınız kendi hesabınızdan başka birinin hesabını etkiliyor mu? Muhtemelen hayır. Bu yüzden kendinize odaklı fotoğraflar paylaşmayı seviyorsun. Kendi öz çekimlerini paylaşarak diğer kişilere aktarıyorsun. Sadece kendin için.

# 2 Çift Fotoğrafları


Ayrıca, araştırmalara göre, benlik saygısı düşük olan insanlar, "kendilerini tehdit altında hissettiğinde ilişkilerini iddia etmenin bir yolu olarak" romantik ilişkileri hakkında güncellemeler yayınlama eğilimi içeriyor. 

Bununla kalmıyor Çift fotoğraflarını paylaşarak kendi aşklarını herkese göstermekten haz duyuyorlar. Bu sanki ilişkilerini Instagram ve diğer Sosyal Medya hesaplarında paylaşmak için yaşadıklarını gösteriyor. Sizce de öyle mi? İyi bir soruydu!

# 3 Grup Fotoğrafları


Fotoğraflarınızın çoğunda partilerde veya etkinliklerde grup çekimleri varsa, dünyada birçok arkadaşınız olduğunu ve özel bir grubun üyesi olduğunuzu söylüyorsunuz demektir. Bu, iç yalnızlık veya boşluk hissi yaşadığınızı gösterebilir.


# 4 Yemek Fotoğrafları


Özellikle paha biçilmez lüks restoranlarda yemeklerinizin fotoğrafını çekiyor musunuz? Bunun nedeni, başkalarını etkilemeye çalıştığınızdan ve kendinizi doğrulamanın (Tanımanın)  özlemini çektiğinizden kaynaklanabilir.

# 5 Çekici Fotoğraflar


Kendi fotoğrafından sonra fotoğraf yayınlamak özellikle de nar sistik destek ihtiyacını ortaya çıkarabilir. Egonuzu artırmak için sevmeyi ve yorumlarda hayranlık isteyeceksiniz. Bu, benlik saygısı düşüklüğünü gösterebilir.

# 6 Doğa Fotoğrafları


Sosyal medya hesaplarınız doğa fotoğrafları ile doluysa, aslında mutlu olduğunuzu ve doğadaki güzelliği takdir ettiğinizi gösteren iyi bir işarettir.

# 7 Çocuk Fotoğrafları


Profil resminizi kendinize ait bir çocukluk fotoğrafına dönüştürmek, yetişkin yaşta ve onunla birlikte gelen tüm sorumluluklardan bıkmış olduğunuzu gösterir. Çocuklarınızın fotoğraflarını sürekli paylaşmak, dünyaya anne olmaktan gurur duyduğunuzu söyler ya da iyi bir iş çıkardığınıza dair bir bildirge yayınlamakla aynı şeyi yaparsınız.

# 8 Seyahat Fotoğrafları


Bazı insanlar sosyal durumlarını vurgulamak için seyahat fotoğrafları paylaşıyor. Diğerleri, onları gezilerinde yaşadıkları duygu ve düşüncelerinin kanıtı olarak paylaşır. Seyahat fotoğrafları, yeni deneyimler ve kişisel başarının kanıtıdır.

# 9 Ofis Fotoğrafları


Fotoğraflarınızın çoğu ofiste yer alıyorsa mesleki hayatınız sizin için kesinlikle önemlidir. Hırslısınız ve insanlara sıkı çalışan bir profesyonel olduğunuzu göstermeye çalışıyorsunuz.

# 10 Eğlenceli Fotoğraflar


Sosyal medya hesabınız kendinizin saçma sapan fotoğrafları ile doluysa, büyük olasılıkla kendinize güvenebilirsiniz. Başkalarının görebileceği kadar gülünç olan bir fotoğraf paylaşmak için mizah, biraz cesaret ve güven çokça olmalı.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder