En son içerikler

Kere Okundu

Kuzey Kore, ABD'nin son hareketinden sonra savaş başlatmaya hazır!

19.04.2017 Tarihinde eklendi


Kuzey Kore ve Birleşik Devletler teknik açıdan hala 1953'ten beri savaş halindedirler.
Kuzey Kore'nin son füze testi Washington'u tırmaladı, tepki daha tehditkar hale geldi. Kuzey Kore, savaş durumunda ABD'ye nükleer saldırı yapılması konusunda uyarıda bulundu.
Hikayeye bir göz atalım.

# 1 Donald Trump'ın Gönderisi


Donald Trump, Çin yardıma karar verirse, bunun harika olacağını söyledi. Aksi takdirde sorunu onsuz çözeriz dedi.

# 2 Çin İle  Daha İyi Ticaret Anlaşması


Başkan Donald Trump, Çin'in Başkanını Xi Jinping'e yaptığı açıklamada, Pekin'in ABD ile olan Kuzey Kore sorununu çözmeye yardımcı olması durumunda Pekin'in Washington ile daha iyi bir ticaret anlaşması yapacağını söyledi.

# 3 ABD Vuruş GrubuKoridoru, Kore Yarım Adası'na gönderme hareketi, bölgedeki gerginlikleri ve ilgili ülkeler arasında gerginlikleri başlattı.

# 4 5 Nisan Füze Testleri


Kuzey Kore, Avustralya'ya gidebilecek füzeleri test ettiklerini iddia etti. Buna karşılık, ABD, 97.000 tonluk USS Carl Vinson'u, güdümlü füze kruvazörü iki destroyerle birlikte gönderdi.

# 5 Çin Tepkisi


Buna karşılık, Çin, savaş durumunda mültecileri durdurmak için Kuzey Kore sınırına 150.000 asker çıkardı. Kuzey Kore'den bir sözcü, DPRK'nin (Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti) ABD tarafından arzu edilen her türlü savaş moduna tepki vermeye hazır olduğunu söyledi.

# 6 Uluslararası Reaksiyon


Uluslararası toplum, Donald Trump'ın geçmişi ve deneyimi eksik olduğunu ve ABD'yi Kuzey Kore ile yeni bir savaşa götürebileceğini söyledi.

# 7 Birleşik Devletler Tepkisi


ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Çin'in Kuzey Kore'nin nükleer programının ne kadar tehlikeli olduğunu anladığını söyledi. Ve şimdi harekete geçmenin zamanı geldiğini iddia etti.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder