En son içerikler

Kere Okundu

İnsanları Zombi'e Dönüştüren İlaç! Flakka! ABD' Yayılmaya Başladı!

23.04.2017 Tarihinde eklendi

İnsanlar var olduğu müddetçe, farklı yükseklikler ararlar. Bazıları heyecandan yüksek ses çıkarırken, bazıları ise maddeler kullanmaya karar verir. Farklı insanları bulma girişimlerinde, her tür garip maddeyi deniyorlar. Son zamanlarda insanlar "zihni uyuşturan" yepyeni bir seviyeye çeken bir ilaç almaya başlamışlar. Gelin bu ilaca ve etkilerine göz atalım.

İnsanları Zombi gibi yapan Flakka Türkiye'de var mı? Flakka Türkiyeye geldi mi? Flakkanın etkileri, Flakka kullanınca ne gibi etkiler görülür, Flakka nasıl kullanılır, Flakkanın zararları ve daha fazlası.


Flakka nedir? Flakka kullananlara ne oluyor? Flakka Türkiye

Flakka kullanan insanlar genellikle bilinçsiz hareketler yaparlar. Flakka kullandıktan sonra ki süreçte eğer ölüm gerçekleşmez ise kalıcı beyin hasarı oluşturur. Flakka Türkiye'de var mı sorusuna şimdiye kadar Flakka kullanan Türk yoktur. Etkileri diğer uyuşturuculara göre tamamen farklı olsa da Amerika da ortaya çıkan bir uyuşturucu çeşididir. Flakkanın içerisin de Alpha BDP bulunmaktadır. Bu bir kimyasal uyarıcıdır. Yapısı banyo tuzuna benzemektedir. Flakka kullanınca Bonzai'de ki gibi halisilasyonlar görülmeye başlar. Bu sadece tek etken değildir. Kullanan kişinin Vücudu daha güçlü olup enerji hareketleri sergilemesini sağlar. 

#1Flakka adı verilen uyuşturucu, uzmanların "ani delilik" olarak nitelendirdiği şeylere uyarak zombi gibi yürümek zorunda bırakıyor. Yavaş başlamasına rağmen ilaç şimdi endişe verici bir oranda ABD'ye yayılıyor.

Tıpkı Molly, MDA ve Ecstasy'ye benzer şekilde, Flakka dopaminin üretimini arttıran bir amfetamintir. İlk başta sizi daha uyanık ve mutlu edecektir ancak bunu saldırganlık dönemleri ve anormal güçlenme dönemleri izlemektedir.

"Bana 80'li yılların başında Angel Dust'u hatırlatıyor" diyor Jon Lapook, MD. "O zamanlar Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi'ndeki acil serviste bulunuyordum ve birilerinin" tozlu "hale geldiğini görüyordum, çünkü vücudun her bölümünü yiyordu, polis memuru onu yakalayamadı süper-insan gücü vardı sanki. - ve öyle görünüyor ki bu aynı şey. "

#2


Çakıl olarak da bilinen uyuşturucu, yıllar önce Miami'de yaşanan aşırı yüz yeme saldırısı ile bağlantılı olduğunu hatırlarsanız, bunlardan dolayıdır. İlaç, Çin'de üretilen, insan yapımıdır. İlaç, başlangıçta, ilacın popülaritesinin patladığı 2013'e kadar yavaş yavaş yayılmıştır. Salgın, son yıllarda Orta Batı'ya yayılmış olsa da Florida Flakka suistimallerinin ön planında.

#3


Flakka'nın doğal bir bileşeni yoktur. İlaç ismi Pyrrolidinopentiophenone veya a-PVP'dir. Bu kimyasal bileşik başlangıçta 1960'lı yıllarda yaratılmıştır. İlaç ajanslarında "ikinci nesil banyo tuzları" diyorlar. Flakka çürük kokulu pembe veya beyaz bir kristal halinde gelir; bu kristal ya horlanmış, enjekte edilmiş, yenilmiş veya haplanmış. Banyo tuzlarına çok benzer bir şekilde, "insan tüketimi için değil" etiketli plastik poşetlerle gelir.

#4


Flakka, yoğun maliyet olmadan kokain ve metanol ile benzer etkiler sunabilir. İlaçların bu kadar popüler hale gelmesinin nedeni de budur. Maliyetinin dörtte biri ile kola oranının 10 kat daha güçlüdür. Etkisinin, birkaç gün boyunca sürdüğü söylenir. İlaç, doktorların eroin için olduğu gibi kimyasal bağımlılığı tekmelemek için 4 kat daha uzun sürebileceğini bulmasıyla birlikte, herhangi bir doğal ilacın yanında daha bağımlılık yaptığı da ortaya çıktı.

#5


Flakka vücudunuzun sıcaklığını 104 dereceden fazla gösterebilir. Yüksek vücut ısısına sahip olmak vücudunuza zarar verebilir. Böbrek hasarından hatta ölümden söz ediyoruz. İlaç kan basıncınızı artırabilir ve kalp krizi, anevrizmalar, inme veya kalp yetmezliğine neden olabilir.

#6


İlk önce, ilacı aldığınızda hoşunuza giderek kendinizi coşkulu, odaklanmış, ve cinsel yapınızı heyecanlandırırsınız. Kullanıcılar ilk kullandıkları Flakka miktarını artırdıktan sonra yükseklerden hızlı bir şekilde aşınırlar. Ne kadar çok kullanırsanız, olumsuz yan etkiler arttıkça daha kötü hissedersiniz. Kullanıcılar, aşırı paranoya çekerken halüsinasyon görüyorlar. Bilim adamları, maddenin arındırılması, doğrudan kan dolaşımından almanın en kötü yolu olduğunu belirtiyor. Yani şırınga ile bu ilacı alanlarda var.

#7


İlaç o kadar ucuz olduğu için üniversite öğrencileri ve düşük gelirli olanlar arasında popülerdir. İlaç genellikle çevrimiçi veya sokakta 3 ila 5 dolar arasında satılmaktadır. 62 ila 80 dolar arasında maliyete sahip bir gram kokainle karşılaştırın ve sorunun nereden başladığını görün.

DEA 2014'te geçici bir yasak a-PVP ve diğer 9 benzer uyuşturucu maddesi koydu ancak madde yasadışı olduğu için uyuşturucu üreticileri için çok uzun süre sorun oluşmadı. Maddenin tamamı sentetik olduğu için, sadece kimyasal yapılarını kanunların etrafında dolaşmaya yetecek kadar değiştirirler. Molly,  Yeterince beklerseniz, daha da ucuza alabilirsiniz. Diye söylüyor.

İşte Flakka kullanan insanlardan görüntüler;1 yorum: