En son içerikler

Kere Okundu

İdrar Hakkında Kesinlikle Bilmeniz Gereken Olağan Dışı Gerçekler!

27.04.2017 Tarihinde eklendi

Çişimiz hakkında gerçekten ne biliyoruz? Brüt ve atık bir ürün. Bahse girerim çoğunuz idrar hakkında bir şey bilmiyor (evet, beni iyi dinlediniz!). İştahınızın renginin, ne yediğini söyleyebildiğini biliyor muydunuz? Veya, kokuşmasına neden olan şeyin farkında mısınız? Eh, millet için endişelenmenize gerek yok, bu yazıda size ilginç (bok da çıkabilir!) Gerçekler anlatacağım.


#1


Farklı tonlarda çıkmanın dışında, işemimizin bazı ilginç ve garip gerçekleri var. Bunlardan biri dişlerimizi beyazlatabileceğidir. Eww! Ama bu% 100 doğrudur; Bunun dışında, işemek genel sağlığımızı da gösteren bir işarettir.
Şimdi 'içe dönük' enlemin hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağı kaydıralım.

# 2 idrar% 95 su içerir


İdrar% 95 sudur. % 2.5 üredir ve % 2.5 oranında tuz, hormonlar, besinler ve idrarın kalan kısmını oluşturan kreatin kombinasyonu vardır.

# 3Ortalama bir yetişkin 24 saatlik bir periyotta 6.3 fincan idrarı üretir ve normal sıvı alımı günde 2 litre alır. Mesane, iki ila beş saate kadar bir süre yaklaşık 2.5 fincan idrar tutabilir. Bununla birlikte, idrar yapma isteği genellikle mesanenin bir bardak dolusu olduğu zaman ortaya çıkar.

# 4


Romalılar gerçekten idrara bayılıyordu,
bu yüzden doktorlar hastalarını dişlerini beyazlatmak için dişleriyle yıkamalarını tavsiye ediyordu. Bu çılgınca gelebilir, ancak gerçek şu ki, idrar amonyak içeriyor ve dişler daha beyazlaşıyor;

Çin'de onları daha lezzetli yapmak için genç erkek çocuklarına yumurta bırakıyorlar. Orada incelik olarak görülüyor! (Daha kötüsü olabilir mi?)

# 5 Ortalama bir sağlıklı kişinin idrar süresi yaklaşık olarak yedi saniye sürer ..


Ancak, 7 saniyeden azsa ve gitme ihtiyacını hissediyorsanız, enfeksiyonunuz olabilir;

# 6


İdrar içmek sizi hidratize etmez. İdrar düşüncesi muhtemelen sizi susuz bırakmazken, birçok insan çölde karaya oturulursa idrarını içmeye başvurmayı düşünürlerdi. US Army Field Manual bu konuda şiddetle tavsiye eder; çünkü tuz içeriği sizi daha çok susuz hale getirecektir.

# 7


Amerikalı öncüler kulaklarına, kulaklarının içine sıcak idrar dökerek tedavi etmişler ve sonra onları bezle takmışlardır.

Moises Alou ve Jorge Posada da dahil olmak üzere bir çok büyük lig boks oyuncusu, idrarını kalsiyeri önlemek ve rahatlatmak için kullandı.

# 8


İdrar uyuşturucu şirketleri, kalp krizine neden olan kan pıhtılarının erimesine yardımcı olan tıp-ürokinazı yapmak için kullanıldı.

# 9


İdrarınız köpükse idrar içindeki proteinlerin bir göstergesidir. Vücudun filtrasyon sistemi hasar gördüğünde, çoğunlukla diyabet ve hipertansiyona bağlı olarak, protein mesane içine salınır.

Kuşkonmaz yemiş olsanız, işemek hiç kuşkusuz kokacak! Kuşkonmaz, idrar için kuşkonmaz sindirim sırasında kükürt içeren bileşiklerin serbest bırakılmasından kaynaklanan çok faal, pis ve itici bir koku verir.

# 10 İşemenizin rengi sağlığınız hakkında çok şey söylemektedir;


Yeni idrar çok az kokulu iken, bakteri üreyi amonyağa indirmeye başladıkça eski idrar güçlü bir koku oluşturabilir. (Ee, çişinizi çok uzun süre saklandıktan sonra neden işemek kötü kokuyor biliyor musunuz?)

Eğer işemek kokuyor ise, o zaman şeker hastalığının bir göstergesi olabilir;
Eğer çiş kötü kokuyorsa, bu bir enfeksiyonun bir belirtisi olabilir. Bunun nedeni proteinlerin glikozu idrara dökülmesidir;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder