En son içerikler

Kere Okundu

Fenomen Nedir? Nasıl Fenomen Olunur? Sosyal Medya'da Fenomen Olmak İçin!

12.04.2017 Tarihinde eklendi


İnternet Fenomeni Nedir?

Herkes tarafından takip edilen ve belli bir kitleye ulaşmış kişilere verilen özel ad. Fenomen olma olgusu basit değil sizlerin de tahmin edeceği gibi özellikler internet üzerinde,sosyal medyada bunu başarmak o kadar  kolay değil. Sürekli bilgisayar başında olmanız ve güncel olayları takip etmeniz bu işin şartlarındna sadece birkaçı.Belli bir kitleye hitap etmektense her kesimi hedef almanız gereklidir.Takipçileriniz sizden sıkılmamalı ve yorumları ile sizleri desteklemeli.
Yeni çıkan bir akıma video çekersin bu videoyu Youtube'ye yüklersin bakarsın tutuldu 10.0000 görüntülenme oldu bu videonun devamını çekersin 5 olur 10 olur çekip atarsın böyle fenomen olursun.Oyun üzerinden yürüyen arkadaşlarımız var Youtube'de cok önümüze cıkıyor. Genellikle Gta 5 veya Clash Royal gibi oyunlar bazı arkadaşlarımızı fenomen etmiş bulunuyor. Sizde yeni bir oyun cıktığında oyuna video cekip Youtube'de tutulursanız fenomen olma şansınız %75 dir.Vine ile bir cok insan fenomen oldu. Ama sizinde güzel şeyler düşünüp video cekmeniz gerekiyor. Önemli olan çevrenizdeki insanların sizi fark edip izlemesi tutulursanız artık sizde fenomensiniz demektir.Scorp'dan fenomen olma ihtimaliniz cok düşüntür. Konular altına video atıp insanların sizi begenmesine ve sevmesine bağlı bir durum kendinizi sevdirdiğiniz taktirde direk Youtube'ye videolarınızı atmaya başlıyorlar.


Günlük vlog cekenleri görüyoruz fazla bir ün yapmasalar bile Türkiye ve yurt dışında tanıyorlar. Örnek olarak Youtube'den araştırabilirisiniz.


 Sesiniz ile ün yapmayı deneyebilirsiniz. Sadece gerek malzeme sesinizin güzel olması dış görünüşe önem vermeyen bazı insanlar var. Yapmanız gerek sadece video çekip yaymak başka yapacak bir şey yok .


Kısa film size geren malzemeler biraz insan, iki veya üç tane kameradır. Konusunu cok iyi düşünmelisiniz filmi düşündüğünüz konuya göre cekerseniz filmin tutulcagından eminim Youtubeye girip arama yerine kısa film yazıdığınız zaman izleyip biraz kendinizi geliştirebilirsiniz. İzlenme sayısının ne kadar cok olduğunu da görebilirsiniz.


Aklınıza gelen saçma sapan bir video Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal medya sitelerine attıgınız zaman fenomen olma ihitimaliniz %50'dir. İzleyicilerin videoyu beğenip paylaşması çok önemlidir. Arkadaşlarınıza beğendirip paylaştırmanın size artı olarak geri dönebilir.


Eğlenceyi unutmayalım ne kadar eğlenceli bir kişiliğiniz varsa direk bunu video cekerek paylaşmalısınız. Eğlenceli insan her zaman göz önünde bulunmuş bir kişidir. (örnegin: halil söyletmez) vine ile başladı cumali ceber ile devam ediyor.


Arabalarıyla ve sürüşüyle tanınan bazı abilerimiz var onları örnek alın demiyorum. Araba modifiye yapmayı sevenler bununla ün yapabilirler.

Düşünceler Halil Dalbay eski ortak çalışanımıza aittir. Kendisine buradan hayatında başarılar diliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder